Yellow Objects

Posílejte psaní

elektronicky

Je to snadné a ryché.

Zjistit více...

Co pro Vás

můžeme udělat?

začněte psát, co hledáte

Psaní

doporučené, obyčejné,

firemní, cenné - vyberte si způsob, doručení nechte na nás.

Balíky

Váš Balík Na poštu až do velikosti XL doručíme na kteroukoliv z více než 2 700 pošt v České republice podle výběru.

Platby & finance

poštovní poukázka, SIPO, DINO - ztrácíte se v tom? Náš přehled Vám poradí, co a jak uhradit.

Pošta online

podívejte se, které služby pohodlně vyřídíte bez nutnosti návštěvy pobočky.

eGovernment

Služby v rámci spolupráce s orgány státní správy s cílem přiblížit úřední záležitosti občanům i firmám a ušetřit jim čas a energii při běhání na úřady.

Obchod

poštovní sortiment, filatelie a limitované edice známek, dálnični kupóny.

...tolik malá ukázka

toho, jak bych si představoval úvodní stránku České pošty. Základem by měla být jednoduchost, přívětivost a přehlednost. To jsou atributy, které samozřejmě nemůžu vyřešit sám rychlým návrhem za jedno odpoledne, no zároveň jsou to hodnoty, které v uživatelském rozhrání hledám, aby zážitek pro koncového uživatele byl snadný a nenucený.

Jak bych tedy v případě redesignu služeb České pošty postupoval?

1. Seznámení

...nejen s kolegy (na které se samozřejmě těším, protože design Balíkovny je moc fajn :) ) , ale hlavně s portfoliem a strukturou služeb České pošty. Důležité bude pochopení jednotlivých nástrojů a jejich účelu přes optiku běžného uživatele - Které nástroje chci mít hned na očích? Kde mám hledat ceník odeslání psaní kamarádům do USA? Jaký je rozdíl mezi ceskaposta.cz a postaonline.cz? Co můžu vybavit na poště místo běhání po úřadech?

2. Identita

Po seznámení se službami a kolegy bychom se s tímem mohli pustit do práce kolem identity pošty a manuálu pro všechny druhy použití - od tiskovin a formulářů až po digitální prostředí webu a aplikací. Naštěstí má pošta skvělý základ v podobě rozeznatelného a oblíbeného loga a písma, které jehož kvality podtrhuje. Prostor ale vidím v širším měřítku - stanovení formy prezentace služeb a konzistence identity - až po detaily, jako je sjednocení použití písma nebo ikon.

3. Implementace

Nejnáročnější část ve formě stanovení pravidel identity je za námi, hurá do implementace! Když už máme stanovené pravidla, práce je hned jednodušší, v duchu hesla "omezení podněcuje kreativitu." Zde je prostor pro konkrétní kroky, jako redesign webů, nejen kosmetický, ale hlavně funkční, a následný rozvoj svoleného designového jazyka pro další použití - vyvolávací systémy, rozhrání aplikací atd.

4. Komunikace

Co by to byl za design, kdybychom si jeho výsledky nechali jen pro sebe :) Nejpříjemnější část procesu je tedy jeho komunikace směrem ven. Aby lidi vědeli, jaké služby pošta nabízí (o Pohlednicích jsem netušil!), jak je jednoduché k nim přistupovat všude, kde máme signál, a jak rychle lze vybavit nebo najít to, kvůli čemu jsme si možná dřív brali volno.

5. Iterace

A jelikož práce designéra nikdy nekončí a vždy je prostor pro verzi 1.1 a 1.2, proces zlepšování a vychytávání detailů po tom, co jsou naše výsledky mezi lidma, je stejně důležitý, jako návrh samotný. Uživatelé totiž vždy přijdou na něco, co jsme přehlédli, a často jsou to připomínky cené a užitečné. Sem s nimi, jdeme dál...

UX:

Mind - aplikace pro vyvážené trávení času

nextOS - návrh operačního systému pro 21. století

Web & Brand:

bullerbyn.cz - internetový domov pro oblíbený pražský bar/obývák

Design Culture Czechoslovakia - logo a web pro obchodníka s ikonickým československým nábytkem, ve vývoji

Šalamun Movie - web prezentace pro film o slovinském spisovateli

Pivovar Herold - brand design pro jeden z nejstarších českých pivovarů, logo již v oběhu, web ve vývoji dle možností klienta

všechny předešlé realizace naleznete zde.